Tip redakce10 destinací, kam můžete vyrazit na dovolenou jen s občankou v kapse...

10 destinací, kam můžete vyrazit na dovolenou jen s občankou v kapse – víte o nich?

Levná dovolená vyhledávač

Rádi cestujete ale neradi ztrácíte čas frontami na hranicích? Vzpomínáte si ještě, jak bylo v nedávné minulosti obtížné překonat státní hranice v Evropě? Čekali jste hodiny až se dostanete do další země a vaše dovolená byla spojená s neustálým stresováním na hranicích? Pokud jste pamětníky těchto časů, pak vám jistě bude připomínka 26. března 1995 připadat jako nádherný sen. Právě v tento den vstoupila v platnost Schengenská dohoda, což pro všechny Evropany znamenalo revoluci v cestování bez hranic!

Teď si můžete užít zasloužené volno bez zbytečného stresu a čekání na hraničních přechodech. Můžete objevovat nové země a zážitky jen s občanským průkazem v kapse. Co takhle vyzkoušet přímořské pobřeží Řecka, temperamentní Španělsko, neuvěřitelnou italskou kuchyni, klid na Kanárských ostrovech, vrcholky rakouských hor, termální koupele v Maďarsku nebo procházky přírodou na Madeiře? Možností je mnoho a všechny tyto destinace jsou pro vás dnes přístupné bez hraničních kontrol!

Dovolená jen s občankou ZDE

A mimochodem, víte, že od ledna tohoto roku se Chorvatsko stalo součástí Schengenu? To znamená, že letní dovolená v tomto oblíbeném místě mnoha Čechů je teď ještě pohodlnější a bezstarostnější. Takže pokud máte chuť na nové dobrodružství, vyzkoušejte cestování bez hranic a objevujte krásy Evropy bez zbytečných omezení!

Dovolenou a zájezdy pouze s občankou můžete vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.

10 destinací kam můžete vyrazit jen s občankou

obrazek 46 obrazek 47 obrazek 48 obrazek 49 obrazek 50 obrazek 51 obrazek 52 obrazek 53 obrazek 54 obrazek 55