Dominikánská republika8 destinací, kde můžete strávit podzim u moře

8 destinací, kde můžete strávit podzim u moře

-

Vyhledávač dovolené

V aktuální situaci není úplně lehké zorientovat se v informacích, kam do zahraničí může český turista vycestovat a za jakých podmínek. Přinášíme proto přehled destinací, kam se nejen bez problémů dostanete, ale ještě si tam podzim doopravdy užijete, vykoupete se v moři, na chvíli zapomenete na starosti všedních dnů a znovu si připomenete, jak opojné je cestovat po světě.


Kanárské ostrovy

Na španělské ostrovy (narozdíl od pevniny) už se zase může volně cestovat, respektive od pondělí 5. října už nejsou na seznamu rizikových míst pro Čechy, a tak už neplatí povinnost prokázat se při návratu do Česka negativním testem na Covid-19. Kanárské ostrovy si přitom můžete užít celoročně. Například největší z ostrovů Fuerteventura nabízí kromě nádherných pláží a dechberoucí přírody příjemné teploty po celý rok, více než 3000 hodin slunečního svitu a méně než 150 mm srážek ročně. Klidně i v zimě se tu tedy můžete koupat a opalovat.


Baleárské ostrovy

Stejné podmínky jako pro Kanáry platí také pro Baleárské ostrovy, kam patří Mallorca, Ibiza či Menorca. I tyto ostrovy slibují 300 slunečných dní v roce, nicméně v říjnu se tu ještě ohřejete, v listopadu se sem jezdí spíše na poznávací zájezdy nebo eurovíkendy, nicméně i tou dobou tu rozhodně bude tepleji než v Česku a příroda je tu nádherná celoročně.


Turecko

Už to vypadalo, že se letošní sezóna bude muset bez Turecka úplně obejít, ale nakonec se přece jen několik zájezdů uskuteční. „Poslední a zároveň jedinou možností, jak si letos užít moře v Turecku, je zaletět si tam o podzimních prázdninách. V termínu 24. až 31. října nabízíme několik zájezdů. Půjde o jediný přímý let do Antalye z Prahy. Výhodou je nulové storno. Pokud by se situace změnila, dostanou klienti všechny peníze zpět. Turecko přitom nepožaduje při vstupu do země test, ten je nutný jen při návratu do Česka,“ popisuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková jeden z mála způsobů, jak se letos dostat do Turecka.


Tunisko

V Tunisku sice platí povinnost předložit negativní test na Covid-19 při vstupu do země i omezení samostatného pohybu, ovšem nic z toho se vás netýká, pokud letíte s cestovkou. „Tato nařízení se netýká organizovaných cest, a tak pokud jedete s cestovkou, můžete zůstat klidní, váš zájezd to nijak neovlivní. To samé platí i o vnitrostátních výletech. Pokud si je pořídíte přes agenturu, můžete se vydat, kam budete chtít,“ vysvětluje Andrea Řezníčková. Podzim je v Tunisku krásný a teploty už nejsou tak vysoké jako v létě, počasí je tedy ideální ke koupání i k výletům.


Egypt

První obnovený charterový let z Prahy do Egypta vyrazil už 3. října a létat se sem bude každou sobotu. Turisti potřebují při cestě tam i při návratu negativní test na Covid-19, ale například u cestovní agentury Invia je první z testů už v ceně zájezdu. Sezóna v této severoafrické zemi právě začíná, kromě toho patří mezi nejoblíbenější destinace, kde Češi tráví Vánoce a Silvestra, ale také Velikonoce.


Dominikánská republika

Dominikánská republika se svojí krásou vyrovná Maledivám, oproti nim je tu však mnohem víc zábavy, moře památek a dovolená tady také vyjde na výrazně méně peněz. A co víc, hranice jsou Čechům otevřené a země po turistech nevyžaduje negativní test. Ten je nutný jen po návratu do Česka, případně musí turisté nastoupit čtrnáctidenní karanténu. Hlavní sezóna tu začíná koncem listopadu, ale běžně se sem jezdí už během října.


Maledivy

„Klientům, kteří chtějí v tomto roce zažít exotiku, bych určitě doporučila také Maledivy. Klidná destinace, bez testování. Test je opět nutný jen při návratu. Sama jsem tu byla loni a je to nádherný zážitek. Takovou barvu moře jen tak nezažijete. Žádné velké hotelové komplexy, soukromí, skvělý servis, zkrátka jen vy a ráj na zemi,“ říká Andrea Řezníčková.


Zanzibar

Málo se ví, že i Zanzibar je přístupný českým turistům. Platí pouze stejná povinnost jako pro všechny mimoevropské země, a sice předložit při návratu do Česka negativní test na Covid. Zanzibar si přitom zamiluje každý. Kdo si tu chce odpočinout, najde klid na bílých plážích u tyrkysového oceánu. Kdo chce zároveň cestovat, výletních cílů je tu také dost. A spokojen bude i ten, kdo by chtěl raději než luxusní resort zažít i opravdovou Afriku.

Vyhledávač dovolené

Vyhledávač letenek

Last minute dovolená

Egypt, Hurghada na 9 dní s all inclusive za 15590 Kč – sleva 30% – last minute letecky z Prahy

9 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Egypt, Hurghada s termínem pobytu 29.09.2022 - 07.10.2022 nabízí právě teď se slevou 30% cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 15590 Kč a součástí je ubytování...

Týdenní dovolená na řeckém ostrově Zakynthos ve 4* hotelu s all inclusive za 16390 Kč

Last minute dovolená Řecko, Zakynthos na 8 dní v termínu 27.8.2022 - 3.9.2022 s ubytováním ve 4* hotelu Majestic Spa a programem all inclusive za 16390 Kč. Letecky z Prahy.

Levná all inclusive dovolená v Řecku na Krétě letecky z Prahy za 16190 Kč

Last minute dovolená Řecko, Kréta na 7 dní v termínu 29.8.2022 - 4.9.2022 s ubytováním ve 3* hotelu Eri Beach & Village a programem all inclusive za 16190 Kč. Letecky z Prahy.

Mohlo by se vám líbitTIP
levné zájezdy a levná dovolená

Ta nejlepší dovolená pro vásINVIA.cz
aktuální nabídka dovolené nejen od Invia.cz

Dovolená v Řecku

Týdenní dovolená na řeckém ostrově Zakynthos ve 4* hotelu s all inclusive za 16390 Kč

Last minute dovolená Řecko, Zakynthos na 8 dní v termínu 27.8.2022 - 3.9.2022 s ubytováním ve 4* hotelu Majestic Spa a programem all inclusive za 16390 Kč. Letecky z Prahy.

Levná all inclusive dovolená v Řecku na Krétě letecky z Prahy za 16190 Kč

Last minute dovolená Řecko, Kréta na 7 dní v termínu 29.8.2022 - 4.9.2022 s ubytováním ve 3* hotelu Eri Beach & Village a programem all inclusive za 16190 Kč. Letecky z Prahy.

Řecko, Korfu na 8 dní s all inclusive za 16190 Kč – last minute letecky z Prahy

Last minute dovolená Řecko, Korfu na 8 dní v termínu 28.8.2022 - 4.9.2022 s ubytováním ve 3* hotelu Corfu Belvedere a programem all inclusive za 16190 Kč. Letecky z Prahy.

Hotely, penziony

Exotická dovolená