AlžírskoAlžírsko: neznámá turistická destinace plná překvapení

Alžírsko: neznámá turistická destinace plná překvapení

-

Vyhledávač dovolené

First minute dovolená

First minute zájezdy od Invia: Vyberte si ze široké nabídky letovisek a ušetřete!

Nevíte, kam na letošní dovolenou? Invia vám nabízí First minute zájezdy do oblíbených letovisek za výhodné ceny s mnoha benefity. Vyberte si z Egypta, Turecka, Řecka, Bulharska nebo Mallorcy a užijte si krásné pláže a aktivitu pro celou rodinu.

Letní dovolená na Korfu s Blue Style: All inclusive pobyt ve 3* hotelu s výhledem na moře a slevou 41%

Letní dovolená na Korfu? Vyzkoušejte nabídku Blue Style! 8 dní v 3* hotelu Corfu Belvedere, all inclusive program a sleva 41%. Užijte si klidnou pláž i bazén v hotelu s výhledem na moře.

Dovolená na Krétě: Ubytujte se ve stylu řecké vesničky a užijte si all inclusive program v hotelu Elpida Village za 18219 Kč!

Zažijte autentickou řeckou atmosféru v hotelu Elpida Village na Krétě. Ubytování ve stylu vesničky, doprava zdarma na pláž, bazén, all inclusive od 18219 Kč. Letecky z Prahy.

Užijte si slunnou dovolenou na Slunečném pobřeží v Bulharsku za výhodnou cenu 12590 Kč – first minute

Vydejte se na přelomu června a července na levnou dovolenou na Slunečné pobřeží v Bulharsku! Ubytujte se v hotelu Vechna-R s bazénem a blízkou pláží za výhodnou cenu 12590 Kč. Odlet je z Prahy.

Užijte si letní slunce a moře v bulharských Zlatých Pískách s ubytováním v hotelu Detelina za skvělou cenu!

Užijte si dokonalou dovolenou v bulharském Zlatých Pískách s programem all inclusive v hotelu Detelina za 14990 Kč. Pláž 650 metrů, bazén, fitness a animační program. Odet z Prahy. Rezervujte ještě dnes!

Alžírská demokratická a lidová republika je rozlehlá země nacházející se u Středozemního moře, která se rozkládá na severu Afriky. Alžírsko je druhou největší zemí Afriky po Súdánu. Hlavním městem je Alžír (Al-Djazzâïr) a státním zřízením je republika. Oficiálním jazykem je arabština a státním náboženstvím je sunnitský islám s více než 99% věřících. Časový posun je zde GMT +1 hodina.

Země má rozmanité klima a terén. Na severu se nachází pohoří Atlas, zatímco většinu území dále k jihu pokrývají pouště. Na severu je pobřeží subtropické středomořské, na jihu pak suché subtropické až tropické klima. Rostlinstvo se v jižní části vyskytuje pouze v oázách.

Dovolenou v Alžírsku vyhledávejte ZDE

Alžírská hudba je známa svým jednoduchým rytmem a alžírské filmy byly oceněny na různých festivalech. Historie země sahá až do 11. století př. n. l. k obchodní kolonii Féničanů. V 1. století př. n. l. vznikla římská provincie Mauretania Caesarensis. Na počátku 16. století získalo Alžírsko svou samostatnost a dostalo se pod vliv Osmanské říše. V roce 1834 bylo připojeno k Francii, a toto připojení trvalo až do roku 1962, kdy získalo nezávislost. Alžířané vedou převážně muslimský způsob života.

Pro turisty je Alžírsko dosud poměrně neznámou destinací. Nicméně, země má mnoho zajímavostí a turistům nabízí například prohlídky historických měst, jako je například město Tlemcen, které je jedním z nejstarších měst v Alžírsku. Zajímavostí je také návštěva města Ghardaia, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. V okolí tohoto města se nachází tradiční berberské vesnice, které nabízejí zajímavý pohled do místní kultury a způsobu života.

Další turistickou atrakcí jsou pouště, které Alžírsku dominují. Turisté mohou navštívit například Sahara Desert, která se nachází na jihu země a zahrnuje největší písečné duny v Africe. Kromě toho zde najdou také úchvatné krajiny s vysokými skalními útvary a divokou přírodou. Kromě pouští a historických měst má Alžírsko také několik národních parků, jako je například národní park Tassili n’Ajjer, který je také zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům krásné scenérie s krasovými jevy a skalními malbami z pravěku.

Alžírsko je také známé pro své mnohoúrovňové a velké trhy, kde mohou turisté nakupovat tradiční zboží, jako jsou kožené výrobky, keramika, koberce a další suvenýry. Kuchyně Alžírska je velmi chutná a zajímavá, protože v sobě kombinuje prvky arabské, francouzské a berberské kuchyně. Mezi populární jídla patří tajiny, kuskus, harira a mnoho dalších.

I přes to, že Alžírsko není turistickou destinací, kterou by turisté často navštěvovali, nabízí země mnoho krás a zajímavostí, které stojí za to objevit. Alžírsko má bohatou historii, úchvatnou přírodu, zajímavou kulturu a vynikající kuchyni, což z něj dělá jednu z nezapomenutelných destinací pro turisty, kteří hledají nová dobrodružství.

Levnou dovolenou a zájezdy můžete vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.

Vyhledávač letenek

Last minute dovolená

Last minute dovolená na Madeiře! 8 dní ve 3* hotelu Monte Mar Palace s polopenzí za 16990 Kč

Zajímavá last minute dovolená na Madeiře! 8 dní ve 3* hotelu Monte Mar Palace s polopenzí za 1 990 Kč. Sleva 14%, letenky z Prahy, krásný výhled na oceán.

Egypt Hurghada: 8 dní all inclusive za 7990 Kč!

Užijte si slunečné dny na písčité pláži v Hurghadě! Zarezervujte si last minute dovolenou v hotelu Empire Beach s all inclusive programem za 7990 Kč. Letecky z Prahy.

Exotická last minute dovolená na Zanzibaru v luxusním hotelu s programem all inclusive a slevou 51%!

Luxusní last minute dovolená na Zanzibaru v hotelu Waridi Beach Resort & Spa s programem all inclusive, přímo na pláži Pwani. Odlet z Prahy zítra, sleva 51%.

Exotická dovolená