Černá HoraČerná Hora - nová destinace pro vaši letní dovolenou u moře plnou...

Černá Hora – nová destinace pro vaši letní dovolenou u moře plnou zážitků

Levná dovolená vyhledávač

Letní dovolená u moře je pro mnoho lidí tradičním způsobem, jak si odpočinout od každodenních povinností. Pokud hledáte nové a zajímavé místo pro svou letní dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Černé Hory. Tato malá balkánská země nabízí nádherné pláže, krásné přírodní scenérie a kulturní památky.

Jedním z nejpopulárnějších letovisek v Černé Hoře je Budva. Toto historické město má mnoho krásných pláží, z nichž nejznámější je pláž Slovenska, která je velmi oblíbená u turistů díky svému bílému písku a azurovému moři. Kromě pláží můžete v Budvě navštívit i mnoho historických památek, jako je například Stari Grad, starobylé opevněné město s úzkými uličkami a romantickými náměstími.

Dalším populárním letoviskem je Kotor. Toto malebné přístavní město leží na samém konci Bokokotorského zálivu a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Kotor má mnoho krásných pláží a turistických atrakcí, jako jsou historické kostely, muzea a umělecké galerie. Pokud vás lákají adrenalinové zážitky, můžete se vydat na výlet do nedalekých hor, kde najdete spoustu turistických tras pro horskou turistiku a cyklistiku.

Letní dovolenou v Černé Hoře vyhledávejte ZDE

Jestliže chcete zažít něco zcela odlišného, pak se můžete vydat do města Ulcinj. To leží na jižním pobřeží Černé Hory a je známé svými krásnými plážemi a bohatou historií. Ulcinj má také velkou albánskou menšinu a mnoho turistů sem přijíždí kvůli zdejší exotické atmosféře. Pokud se rozhodnete navštívit Ulcinj, nezapomeňte ochutnat místní specialitu – rybí guláš.

Černá Hora je také ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Na mnoha plážích najdete půjčovny windsurfingového a kitesurfingového vybavení. Pokud máte rádi potápění, můžete si zarezervovat potápěčský výlet a prozkoumat úchvatné podmořské scenérie v Bokokotorském zálivu.

Klidnější pláže a atmosféru nabízí poloostrov Lustica. Tento kus neobydleného pobřeží se může pochlubit nádhernými výhledy na moře a skály, stejně jako klidnými plážemi s křišťálově čistou vodou. Na Lustice najdete mnoho rybářských vesnic a tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody.

Kromě pláží a krásné přírody můžete v Černé Hoře navštívit mnoho historických a kulturních památek. Například starobylé město Cetinje, které bylo bývalým hlavním městem Černé Hory a je v něm mnoho muzeí a galerií. Další zajímavou atrakcí je Ostrogský klášter, který se nachází na útesu v horách a je jedním z nejvýznamnějších pravoslavných poutních míst na Balkáně.

Letní dovolená v Černé Hoře je skvělou volbou pro ty, kteří hledají nová a zajímavá místa pro svůj letní odpočinek. Tato malá balkánská země nabízí krásné pláže, úchvatné přírodní scenérie a kulturní a historické památky. Bez ohledu na to, zda hledáte klidnou dovolenou nebo adrenalinové zážitky, Černá Hora má co nabídnout pro každého.

Dovolenou a zájezdy do Černé Hory můžete vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.