Tip redakceCo si vzít na dovolenou: kompletní seznam věcí, které potřebujete

Co si vzít na dovolenou: kompletní seznam věcí, které potřebujete

Levná dovolená vyhledávač

Chystáte se na dovolenou a nevíte, co si sbalit? Následující seznam vám pomůže připravit se na všechny situace.

1. Doklady a peníze

Nejdůležitější položky, které si musíte vzít, jsou vaše doklady a peníze. Zkontrolujte, zda máte platný pas a potřebná víza. Nepodceňujte ani hotovost, kreditní karty a platební karty.

2. Oblečení

Vyberte si oblečení podle klimatu a aktivity, kterou budete dělat. Nezapomeňte na plavky, sluneční brýle, klobouk a opalovací krém. Můžete si také vzít několik kusů spodního prádla a ponožek, abyste se nemuseli starat o praní.

Levnou dovolenou a zájezdy hledejte ZDE

3. Toaletní potřeby

Nebudete chtít zůstat bez zubní pasty, kartáčku na zuby, sprchového gelu a šamponu. Pokud cestujete letadlem, pamatujte na omezení tekutin v příručních zavazadlech. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte předem pravidla letiště.

4. Elektronika

Pokud se vydáváte na dovolenou, pravděpodobně si vezmete s sebou telefon, fotoaparát nebo tablet. Nepodceňujte ale také nabíječky a příslušenství, které s nimi souvisí. Pamatujte také na adaptér, pokud cestujete do zahraničí.

5. Léky a první pomoc

Jestliže berete nějaké léky, nezapomeňte si je vzít s sebou. Stejně tak si přibalte lék na bolest hlavy, průjem a další základní léky. Při cestě do exotických zemí, přibalte i repelent proti hmyzu a nějaké prostředky na ošetření ran.

6. Zábava a literatura

Na dovolené můžete mít spoustu volného času, proto nezapomeňte vzít nějakou knihu, časopis nebo elektronické čtečky. Můžete si také přibalit karty, společenské hry nebo nějaké jiné zábavné aktivity pro volné chvíle. Pokud se vydáváte na dovolenou s dětmi, můžete si vzít i nějaké hračky pro zábavu a relaxaci.

7. Ostatní

Kromě výše uvedených věcí můžete zvážit také následující položky:

  • Plastové tašky na špinavé prádlo nebo mokré plavky
  • Záložní baterie nebo powerbanka pro elektroniku
  • Sluchátka do letadla nebo jiných dopravních prostředků
  • Deštník nebo pláštěnku na případné deště
  • Brčko nebo přenosnou láhev na vodu, abyste se nemuseli často zastavovat pro nákup pití

Uvědomte si, že příliš mnoho věcí může být na dovolené přítěží. Snažte se sbalit jen to nezbytné a co nejméně zbytečných věcí. Tak si užijete svou dovolenou v klidu a pohodě.