EgyptSharm El SheikhDovolená v Sharm el Sheikh: Kombinace luxusu a dobrodružství na Sinaji

Dovolená v Sharm el Sheikh: Kombinace luxusu a dobrodružství na Sinaji

Levná dovolená vyhledávač

Pokud hledáte dokonalý únik z každodenního shonu, úchvatné letovisko Sharm el Sheikh na jižním cípu Sinajského poloostrova vám poskytne skvělé zázemí (dovolená v Sharm el Sheikh). Tato báječná destinace nabízí bohaté kulturní dědictví, nádherné pláže a vzrušující dobrodružství.

Sharm el Sheikh, původně rybářská vesnička beduínů, se během let proměnila v pulzující letovisko moderní doby. Destinace je známá svou bohatou historií a půvabem, který se odráží v úchvatných plážích a luxusních ubytovacích zařízeních. Město je rozděleno na dvě části: město s přístavem a zátoku Naama Bay, kde naleznete krásné pláže a hotely vysokého standardu. To vše jen pár kilometrů od sebe.

Dovolená v Sharm El Sheikh, Egypt zde

Dostupnost tohoto egyptského ráje je jedním z jeho největších lákadel. Díky soustavě přívozů a tunelu se do Sharm el Sheikh snadno dostanete i z Káhiry. Místní letiště zajišťuje mezinárodní lety, takže je toto letovisko snadno dostupné i pro turisty z České republiky. Město nabízí širokou škálu možností ubytování, od luxusních hotelových komplexů až po útulné penziony a rodinné hotýlky. Síť hotelových řetězců Mövenpick a Hilton je zárukou kvality a rozmanitosti ve výběru ubytování.

Co můžete očekávat pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Sharm el Sheikh? Odpověď je jednoduchá: téměř všechno. Od obchůdků a nákupních center po kulturní střediska a bary. Pobřežní promenády nabízejí příjemné procházky podél moře a večerní zábava zde nikdy nekončí. Pokud toužíte po aktivní dovolené, máte mnoho možností. Jízda na koni či velbloudu vám umožní prozkoumat okolní poušť, navštívit beduínské oázy a obdivovat horské masívy dosahující výšky 2000 metrů nad mořem.

Sharm el Sheikh je skutečným rájem pro vášnivé příznivce podmořského světa. S pestrou paletou korálových útesů je tato lokalita doslova oázou pro potápěče. Ať už k nim patříte nebo ne, čeká zde na vás mnohem víc. Windsurfing, vodní lyžování, plachtění a další vodní sporty vám otevřou náruč svých možností. Díky teplému subtropickému podnebí si můžete tyto aktivity užívat téměř po celý rok.

Za prozkoumání stojí i přilehlé oblasti. Klášter svaté Kateřiny, Mojžíšova hora, Barevný kaňon a výlety na ostrovy jako Ras Mohamed či Titan Island nabízí pestrý výběr zajímavých míst. Navíc, kdo by odolal návštěvě sirných lázní, které slouží jako účinná terapie proti revmatickým onemocněním. A pokud máte zájem o jachting, Žraločí zátoka a přístav Sharm el-Moiya mají v tomto směru co nabídnout.

Dovolená v Sharm El Sheikh, Egypt zde

Sharm el Sheikh je ideální destinací pro ty, kteří hledají spojení luxusu a dobrodružství. S bohatou nabídkou kulturního dědictví, krásnými plážemi a širokou škálou aktivit, které si můžete užít během celého roku, se tato oblast stává nepřehlédnutelným cílem každého cestovatele. Nechte se okouzlit krásou a pohostinností Sharm el Sheikh a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků – dovolená v Sharm El Sheikh čeká už jen na vás.

Vybírat můžete také z tipů níže nebo na našich stránkách.


— dovolená v Sharm El Sheikh, Egypt —