TureckoAlanyaJeskyně Damlatas: Skvost Turecké Alanye

Jeskyně Damlatas: Skvost Turecké Alanye

Levná dovolená vyhledávač

Pokud jste se rozhodli navštívit turecké letovisko Alanya, jedno z míst, které byste si určitě neměli nechat ujít, je úchvatná jeskyně Damlatas. Toto ohromující místo se nachází na úpatí středověké pevnosti Alanya a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný pohled do tajů podzemního světa.

Co dělá Jeskyni Damlatas tak zvláštní?

Jeskyně Damlatas je známá svými unikátními krápníky a stalaktity, které se v průběhu tisíců let tvořily kapkami vody z horních vrstev vápencových skal. Název jeskyně „Damlatas“ lze volně přeložit jako „kapající kámen“, což přesně popisuje jedinečnou krásu tohoto místa. Voda, která zde neustále kape a vytváří působivé formace a zářivé krápníky, které působí, jako by je tvořily krystaly.

Dovolenou a zájezdy do turecké Alanye najdete zde

Léčivé účinky jeskyně Damlatas

Jeskyně Damlatas je známá také pro své zdravotní přínosy. Už v roce 1948 bylo zjištěno, že mikroklima v jeskyni je vhodné pro osoby s respiračními problémy. V jeskyni panuje vysoká vlhkost a stabilní teplota kolem 22 °C, což podporuje léčení astmatu a alergií. Vdechování vzduchu nasyceného stopovými prvky tak může přinést úlevu pacientům s dýchacími potížemi a pomoci uvolnit jejich dýchací cesty.

Po tomto zjištění byla Jeskyně Damlatas otevřena veřejnosti a stala se oblíbeným místem nejen pro turisty, ale také pro lidi hledající alternativní formy léčby. Pokud tedy přijedete do Alanye a trpíte dýchacími obtížemi, může návštěva této jeskyně představovat zážitek, který vám přinese i úlevu.

Prohlídka jeskyně

Pokud se rozhodnete prozkoumat tuto působivou jeskyni, nemusíte mít obavy z obtížného přístupu nebo nebezpečných cest. Při prohlídce vás bude provázet průvodce, který vás seznámí s historií a zajímavostmi tohoto místa. Nejpozoruhodnější je samozřejmě pohled na krápníky, které vás ohromí svým neuvěřitelným tvarem a barevným odstínem.

Zajímavým bodem při návštěvě této jeskyně jsou legendy, kterými je opředena. Místní obyvatelé věří, že někde v jeskyni je prsten, který patřil Kleopatře, egyptské královně. Tomu kdo ho najde prý přinese štěstí a lásku.

Dovolenou a zájezdy do turecké Alanye najdete zde

Praktické informace

Jeskyně Damlatas se nachází v centru Alanye a je snadno dostupná pěšky z hlavního náměstí a přilehlého pobřeží. Vstupenky jsou k dispozici za přijatelnou cenu a zahrnují služby průvodce. Před vstupem do jeskyně se ujistěte, že jste vhodně oblečeni, protože teplota v jeskyni je konstantní a vzduch vlhký.

Pokud máte rádi přírodní krásy, historii a chtěli byste spojit odpočinek s potenciálním zlepšením vašeho zdraví, navštivte Jeskyni Damlatas. Toto místo vás okouzlí svou jedinečnou krásou a nezapomenutelným zážitkem podzemního světa.

Vybírat můžete také z tipů níže nebo na našich stránkách.


— Turecko, Alanya —