Kapverdské ostrovyKapverdy: Exotický ráj hudby, pláží a historie

Kapverdy: Exotický ráj hudby, pláží a historie

Levná dovolená vyhledávač

Objevte Kapverdy, klenot Atlantiku, a prožijte zde jedinečnou dovolenou plnou hudby, tance, nádherných pláží a fascinující historie. Tento článek vás provede kouzlem kapverdské kultury, od rytmů mornay a tanečních večerů až po idylické pláže a podmořský svět, který vás okouzlí svou neodolatelnou krásou. Vyzkoušejte vodní sporty, vychutnejte si místní víno a prozkoumejte historické památky a rozmanitou přírodu ostrovů. Kapverdy nabízejí nejen relaxaci na slunných plážích, ale také dobrodružství na sopce Pico de Fogo a řadu kulturních zážitků v historickém centru Cidade Velha. Dopřejte si nezapomenutelnou dovolenou, která osloví všechny vaše smysly.

Objevte hudbu a taneční rytmus
Při návštěvě Kapverd si nemůžete nechat ujít silnou hudební atmosféru, která zaznívá ze všech koutů. Morna je nejznámějším místním hudebním žánrem a zpívá se převážně kapverdskou kreolštinou. Ponořte se do těchto intenzivních hudebních tónů a nechte se svést tanečním rytmem během různých společenských událostí.

Nádherné pláže, duny a podmořský svět
Pokud toužíte po relaxu na pláži, Kapverdy jsou ideální destinací. Santa Monica na ostrově Boa Vista vás okouzlí svými osmikilometrovými písečnými plážemi. Toto místo může svou krásou konkurovat i plážím v Karibiku. Na ostrově Sal zas najdete nejoblíbenější kapverdskou pláž – Santa Mariu, která má pozvolný vstup do oceánu a je tak vhodná zejména pro dětské návštěvníky.

Levné zájezdy na Kapverdské ostrovy hledejte ZDE

Objevte přírodu a historii
Zkuste se vydat na výlet na vrchol sopky Pico de Fogo, nejvyššího bodu souostroví. Ocitnete se uprostřed úchvatného kontrastu mezi zelenými zahradami, vinicemi, exotickými plantážemi a černými vulkanickými poli. Procházejte se uličkami koloniálního města Sao Filipe a ochutnejte víno ze zdejších vinic. Navštivte také největší ostrov Sal a jeho hlavní město Praia, které je plné života, historie a zajímavých památek.

Město Cidade Velha – okouzlující historické centrum
Pro milovníky historie je nevyhnutelnou zastávkou město Cidade Velha. To je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a svým zachovalým historickým centrem, kostelem a pevností láká turisty k návštěvě. Rozprostírají se zde malebné uličky a památky, které připomínají slavné minulé časy a návštěvu Kryštofa Kolumba.


— Kapverdské ostrovy — | nabídky zájezdů od Invia.cz