Kapverdské ostrovyKapverdské ostrovy: Perla Atlantiku pro vaši exotickou dovolenou

Kapverdské ostrovy: Perla Atlantiku pro vaši exotickou dovolenou

Levná dovolená vyhledávač

Kapverdské ostrovy jsou tropickým rájem uprostřed Atlantského oceánu. Návštěvníkům nabízejí rozmanitou kombinaci krásné přírody, fascinující kultury a bohaté historie. Tato afrikánská destinace je stále relativně neobjevená, a má tak mnoho kouzel a autentického šarmu.

Levné zájezdy na Kapverdské ostrovy najdete ZDE

Geografie

Kapverdy se skládají z 10 hlavních ostrovů, z nichž většina je sopečného původu. Největšími a nejznámějšími ostrovy jsou Sal, Boa Vista, São Vicente a Santiago. Každý z nich má své vlastní jedinečné rysy, ať už se jedná o nádherné pláže, divokou přírodu nebo historická města.

Pláže a vodní aktivity

Kapverdské ostrovy jsou proslulé svými písečnými plážemi. Ostrovy Sal a Boa Vista jsou známé pro své dlouhé a nekonečné pláže, které jsou ideální pro opalování, surfování a kiteboarding. Kapverdy jsou také vynikajícím místem pro potápění a pozorování mořských želv.

Kultura a hudba

Kapverdská kultura je směsí afrických, evropských a jihoamerických vlivů. Místní lidé jsou známí svou pohostinností a vřelým přístupem k turistům. Ti zde mohou ochutnat tradiční kapverdská jídla, jako je například „cachupa“ (směs fazolí, kukuřice a ryb nebo masem) nebo se zúčastnit tradičního tance „funaná.“

Historie a architektura

Města, jako Praia na ostrově Santiago a Mindelo na São Vicente, nabízejí bohatý pohled do historie Kapverd. Najdete v nich staré koloniální budovy, muzea a historické památky, které vyprávějí příběh zotročení, obchodu s otroky a boje za nezávislost.

Přírodní krásy

Pokud jste milovníky přírody, nechte se okouzlit krásou přírodních útvarů Kapverd. Na ostrově Fogo můžete navštívit sopečný kráter a ochutnat místní víno, které je pěstováno na sopečné půdě. Ostrov Santo Antão je zase známý svými dramatickými skalnatými útesy a zelenými údolími.

Kapverdské festivaly

Kapverdské ostrovy jsou také domovem mnoha festivalů a kulturních událostí. Mezi nejznámější patří karneval na ostrově São Vicente a festival pražení kávy na ostrově Fogo. Tyto události nabízejí zábavu a možnost poznat místní tradice a zvyklosti.

Levná dovolená na Kapverdských ostrovech najdete ZDE

Doporučení pro cestování

Při cestování na Kapverdy je důležité si zkontrolovat víza a očkování. Místní měnou je kapverdské escudo, ale většina obchodů přijímá i eura. Pokud chcete poznat co nejvíce, doporučuje se tuto destinaci navšívit mezi říjnem a květnem, kdy je zde počasí nejstabilnější.

Kapverdské ostrovy nabízejí návštěvníkům jedinečnou příležitost poznat krásy Afriky s dotekem evropského vlivu. Bez ohledu na to, zda hledáte dovolenou na pláži, dobrodružství v přírodě nebo kulturní zážitky, je toto souostroví tajemným rájem v Atlantském oceánu, který rozhodně stojí za návštěvu.


— Kapverdské ostrovy — | nabídky zájezdů od Invia.cz