TureckoLevná dovolená v Turecku - Antalya: Ráj pro milovníky slunce a moře

Levná dovolená v Turecku – Antalya: Ráj pro milovníky slunce a moře

Levná dovolená vyhledávač

Antalya, to je perla Turecké riviéry, výjimečné místo, které kombinuje nádherné pláže, křišťálově čisté moře a bohatou historii. Město se nachází na jihu Turecka a nabízí ideální podmínky pro levnou dovolenou v podobě odpočinku na sluncem zalitých plážích nebo možnosti na vlastní oči spatřit zdejší antické ruiny.

Antalya je skvělou destinací zejména pro milovníky slunce a teplého moře. Mezi nejoblíbenější pláže patří Konyaaltı a Lara, které jsou proslulé širokými písčitými pruhy a bohatou nabídkou vodních sportů. Navštívit můžete i Kaputas Beach, malebnou zátoku s azurově modrou vodou, která se pyšní ideálními podmínkami pro šnorchlování.

Antalya, to ale nejsou jen pláže a moře! Historické centrum města je spletí úzkých křivolakých uliček osázených tradičními osmanskými domy, které dnes slouží jako butikové hotely, obchody a restaurace. Můžete se tu vydat na procházku po antických hradbách, navštívit historickou Hadriánovu bránu nebo si jen vychutnat atmosféru starého města.

Levnou dovolenou a zájezdy do Turecké Antalye najdete ZDE

Pro milovníky historie má Antalya a její okolí mnoho archeologických lokalit. Mezi nejzajímavější patří starobylá města Perge a Aspendosu. Perge bylo kdysi hlavním městem antické Pamfylie, dnes hostí impozantní ruiny, včetně římského divadla a stadionu. Aspendos je domovem jednoho z nejlépe zachovaných antických divadel na světě, které je stále využíváno pro letní koncerty a festivaly.

Vedle kulturního bohatství nabízí Antalya i řadu moderních atrakcí, včetně akvaparků, golfových hřišť a luxusních spa resortů. Pro rodiny s dětmi bude zážitkerm návštěva místního akvária nebo tematických parků, které nabízí zábavu pro všechny věkové kategorie.

Antalya je skutečným rájem pro milovníky slunce, moře a bohaté historie. Každý návštěvník tu najde něco, co ho na tomto kouzelném místě nadchne.