Kanárské ostrovyTenerifeLoro Parque - nejlepší zoologická zahrada na ostrově Tenerife

Loro Parque – nejlepší zoologická zahrada na ostrově Tenerife

Levná dovolená vyhledávač

Kanárské ostrovy jsou celosvětově známé jako jeden z nejoblíbenějších turistických cílů. Ostrov Tenerife, nacházející se na severu této skupiny ostrovů, je domovem několika turistických atrakcí, mezi které patří také zoologická zahrada Loro Parque.

Tenerife je znám pro své teplé moře a malebné pláže, které lákají tisíce návštěvníků každé léto. Kromě odpočinku na pláži si turisté mohou užít i různé výlety po ostrově, včetně návštěvy Loro Parque. Tato zoologická zahrada leží na severním cípu ostrova v městečku Puerto de la Cruz.

Loro Parque je domovem největšího počtu papoušků na světě a je známý také díky úspěšnému chovu kosatek. Tyto velryby se předvádějí v dechberoucím představení, které je hlavní atrakcí parku. Voda do jejich nádrže je přiváděna přímo z Atlantského oceánu a každý den v ní kosatky a jejich ošetřovatelé předvádějí krkolomné kousky, které vás rozhodně nenechají chladnými.

Loro Parque nabízí také další atrakce, jako je prosklený tunel v mořském akváriu, kde můžete pozorovat žraloky, pestrobarevné ryby, živé korály a vodní rostliny. K vidění je také show lachtanů a delfínů. Procházka po parku vás zavede dále k výběhům tygrů, jaguárů, goril, šimpanzů a tučňáků a nezapomeňte ani na ptačí voliéry v odlehlém cípu zahrady.

Levnou dovolenou na ostrově Tenerife vyhledávejte ZDE

Loro Parque je snadno dostupný autem, parkoviště stojí 4 eura. Pokud nemáte vlastní auto, můžete se dostat do parku pomocí žlutého vláčku, který vyráží každých 20 minut z náměstí Plaza Reyes Católicos v Puerto de la Cruz v čase mezi 9. a 16. hodinou. Poslední zpáteční vláček odjíždí v 18.45. Loro Parque také nabízí svoz vlastním autobusem z jižní strany ostrova, ale je nutné si místo rezervovat 48 hodin předem.

Vstupné do Loro Parque činí 61 eur pro dospělého a 39 eur pro dítě ve věku od 6 do 11 let. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Vstupenka zahrnuje všechny atrakce a představení v parku, včetně kosatek, show lachtanů a delfínů a vstupu do akvária.

V parku najdete také mnoho restaurací a stánků, kde si můžete koupit občerstvení a nápoje. Dále se zde nachází obchody s upomínkovými předměty a suvenýry.

Loro Parque je ideální pro rodiny s dětmi i pro páry, které hledají něco zajímavého a exotického během své dovolené na Kanárských ostrovech. Tento park je velmi dobře organizovaný a nabízí mnoho aktivit a představení, které vás zaručeně zaujmou a pobaví. Pokud plánujete návštěvu Tenerife, nenechte si ujít tento unikátní zážitek a navštivte Loro Parque!

Dovolenou a zájezdy na kanárský ostrov Tenerife můžete vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.