TureckoNárodní park Köprülü Canyon v Turecku: Tajemství přírodní krásy a dobrodružství

Národní park Köprülü Canyon v Turecku: Tajemství přírodní krásy a dobrodružství

Levná dovolená vyhledávač

Turecko, známé svými nádhernými plážemi a bohatou historií, ukrývá i jeden ze svých nejlákavějších přírodních pokladů – Národní park Köprülü Canyon. Ten leží na jihozápadě Turecka, necelé dvě hodiny jízdy od antického města Antalya, a návštěvníkům nabízí úžasnou kombinaci přírody, dobrodružství a historických zážitků.

Dovolenou a zájezdy do turecké Alanye najdete zde

Köprülü Canyon: Údolí královské řeky

Národní park Köprülü Canyon byl založen v roce 1973 a je pojmenován po řece Köprü, což v překladu znamená most. Tato impozantní řeka, také známá jako Köprüçay, protéká parkem a vytváří v něm divoká údolí obklopená skalnatými stěnami a zelenými lesy. Park je jedním z největších a nejkrásnějších národních parků v Turecku a je tak ideálním cílem pro milovníky přírody a dobrodruhy.

Přírodní divy Köprülü Canyonu

Příroda v národním parku Köprülü Canyon je nesmírně rozmanitá. Můžete zde obdivovat strmé útesy a soutěsky, které dosahují výšky až 400 metrů, a také nekonečné lesy borovic, cypřišů a dubů. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně vzácných ptáků, jako jsou supi nebo orli.

Návštěvníci si mohou vychutnat malebné procházky podél řeky, pozorovat místní faunu a floru nebo si odpočinout u jednoho z mnoha malebných vodopádů, které se zde nacházejí. Jedním z nejkrásnějších míst v parku je soutěska, která vám umožní pocítit nádhernou energii těchto přírodních krás.

Dobrodružství pro adrenalinové nadšence

Národní park Köprülü Canyon je rájem pro adrenalinové nadšence. Řeka Köprüçay je ideálním místem pro rafting, který představuje jedinečný způsob, jak objevit krásy údolí z jiné perspektivy. Ti, kdo touží po trochu více dobrodružství, se mohou vydat na canyoning, při kterém budou zdolávat strmé skály a vodopády s pomocí lan a speciálního vybavení.

Park můžete obdivovat také z výšky, a to díky možnosti skákat padákem z letadla a tím se těšit z nevšedního pohledu na tento skvost z ptačí perspektivy. Milovníci horských kol si zde rovněž přijdou na své, a to díky mnoha cyklotrasám vhodných pro různé úrovně dovedností.

Historické poklady a kultura

Kromě ohromující přírody nabízí národní park Köprülü Canyon i historické poklady. V jeho blízkosti můžete navštívit starověká města Aspendos a Perge, která se mohou pochlubit fascinujícími archeologickými pozůstatky, jako jsou antická divadla, baziliky a lázně. Takový výlet do minulosti Turecka dává návštěvníkům jedinečnou možnost spojit dovolenou v přírodě s kulturními zážitky.

Dovolenou a zájezdy do turecké Alanye najdete zde

Ubytování a služby

V parku Köprülü Canyon není nedostatek možností pro ubytování. Můžete si zvolit mezi kempy pro stany a karavany, penziony nebo luxusními hotely v blízkém okolí. Pro turisty jsou k dispozici i restaurace s tradiční tureckou kuchyní, kde si mohou pochutnat na místních specialitách.

Národní park Köprülü Canyon v Turecku je jedním z nejzajímavějších a nezapomenutelných míst, která Turecko nabízí. Jeho nádherná příroda, adrenalinové dobrodružství a historické poklady přitahují turisty z celého světa. Pokud hledáte kombinaci relaxace a vzrušení, spojenou s poznáváním neobyčejných míst, pak je toto místo pro vás tou správnou volbou. Navštivte Národní park Köprülü Canyon a ponořte se do úchvatné krásy turecké přírody a kultury.

Více informací najdete zde

Vybírat můžete také z tipů níže nebo na našich stránkách.


— Turecko, Alanya —