FranciePařížNavštivtě Paříž - město umělců a snů

Navštivtě Paříž – město umělců a snů

Levná dovolená vyhledávač

Paříž, město lásky a umění, fascinuje své návštěvníky již po staletí. Tisíce knih a stovky filmů byly napsány a natočeny o tomto městě, které je považováno za jedno z nejromantičtějších míst na světě. Mnozí umělci se inspirovali Paříží a vytvořili svá nejslavnější díla právě zde.

Eurovíkendy a zájezdy do Paříže najdete ZDE

Paříž nabízí tolik možností, že je těžké se rozhodnout, co podniknout jako první. Proč nezačít u jednoho z nejikoničtějších symbolů města – Eiffelovy věže? Stavba, která byla dokončena v roce 1889, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na světě. Návštěva věže nabízí úchvatné výhledy na město, které se zejména při západu slunce zbarví celé do růžových odstínů.

Pokud jste milovníkem módy, nemůžete vynechat Champs-Élysées, nejznámější bulvár na světě. Zde najdete nejen nejprestižnější butiky a obchody, ale také řadu kaváren, restaurací a kin. Ale nejen to, Paříž je také městem umění. Louvre, jedno z největších a nejznámějších muzeí na světě, ukrývá tisíce artefaktů a uměleckých děl, včetně slavné Mona Lisy od Leonarda da Vinciho. Musée d’Orsay, Musée Rodin a Centre Pompidou jsou také uměleckými skvosty, které stojí za návštěvu.

Procházka ulicemi Paříže je jako cesta do minulosti. Můžete si vychutnat nádherné stavby, které pocházejí z různých období historie. Pařížské kavárny jsou také jedinečným zážitkem – můžete si dát kávu, croissant nebo nějakou místní specialitu a pozorovat okolní ruch.

Paříž je také městem lásky, a proto se nezapomeňte projít ulicemi Montmartru, malebného městského obvodu plného romantických zákoutí a bohémské atmosféry. Můžete navštívit některý z místních trhů, kde dostanete čerstvé ovoce, zeleninu, květiny a mnoho dalšího.

Eurovíkendy a zájezdy do Paříže najdete ZDE

Paříž má také mnoho kulturních akcí, které se konají během roku. V květnu se zde například koná slavný festival Cannes, na kterém se představují nejnovější filmy z celého světa. Tento festival je jedním z nejvýznamnějších filmových festivalů na světě a přitahuje největší hvězdy a tvůrce z oboru.

Paříž má neuvěřitelnou atmosféru, která je nevyčerpatelnou studnicí inspirace pro mnoho umělců. Je to město, které vás nejenom okouzlí, ale také vám otevře oči pro krásy umění, architektury a historie. Navštivte toto město a podlehněte kouzlu Paříže i vy!

Dovolenou a zájezdy do Paříže můžete vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.