Dovolená u mořeNejlepší destinace pro LGBTQ komunitu

Nejlepší destinace pro LGBTQ komunitu

-

Vyhledávač dovolené

Nejlepší destinace pro LGBTQ komunitu

Přestože čím dál více zemí rozšiřuje práva a možnosti lidí z LGBTQ komunity, občas se stále setkáme s nepochopením, nedostatečným vzděláním a bezdůvodnými předsudky a nenávistí. Seznam míst, kde se ale bude cítit komfortně úplně každý, se naštěstí rozšiřuje.

„Dbáme na to, aby naše nabídka dokázala uspokojit úplně každého zákazníka bez ohledu na pohlaví nebo sexuální preference. Součástí vyhledávání zájezdů na webu Invia.cz je proto i filtr takzvaně gay-friendly hotelů, které zaručují maximální toleranci. Nejčastěji naši zákazníci tento typ pobytů využívají na Kanárských ostrovech, oblíbené je každoročně také Řecko, z exotiky potom vede Thajsko, Mauricius nebo Dominikánská republika,“ říká mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.


Dánsko

V roce 1989 se Dánsko stalo první zemí na světě, která legalizovala uzavírání registrovaných partnerství stejného pohlaví. Kodaň je pak prvním městem v Evropě, kde se objevil gay bar Centralhjørnet, který funguje už neuvěřitelných 104 let. Je tedy asi jasné, že tady je tolerance naprosto přirozená a pevně zakotvená. V dánském hlavním městě se vám bude nejvíc líbit ve čtvrti Vesterbro. A hned vedle radnice (odkud je mimochodem krásný výhled) najdete dokonce Rainbow Square (Duhové náměstí), jehož název od roku 2014 vzdává hold právě LGBTQ komunitě.

Levná dovolená v Dánsku ZDE


Španělsko

Zhruba 35 kilometrů jihozápadně od Barcelony leží pobřežní město Sitges, které podle žebříčku Lonely Planet patří k 15 nejtolerantnějším místům na světě. Rozlehlé písčité pláže často nabízejí koupat se úplně bez, a podle průvodců je to skvělá lokalita zejména pro muže, i když se tu koná tolik LGBTQ akcí, že si tu každý najde to svoje. „Sitges také často bývá startovním místem pro objevování sousedních gay friendly lokalit, jako jsou Kanárské ostrovy, Ibiza nebo Mykonos,“ doplňuje Řezníčková.

Levná dovolená ve Španělsku ZDE


Mykonos

„Řecký ostrov Mykonos je jednou z nejznámějších gay a queer friendly lokalit na světě. Už více než půl století se sem sjíždějí gayové a lesbičky z celého světa. Je zde také množství nudistických pláží a divoký noční život. Nejvíce si užijete na Super Paradise Beach, kde probíhají přes léto celodenní párty. Méně divokou dovolenou nabízejí písečné pláže, křišťálově čisté vody a borovicové zalesněné kopce ostrova Skiathos,“ popisuje Andrea Řezníčková.

Levná dovolená na řeckém ostrově Mykonos ZDE


Island

Podle Lonely Planet je i islandský Reykjavík, nejseverněji položené hlavní město na světě, jedním z nejliberálnějších míst. Dokonce se tu každoročně koná festival Bears on Ice věnovaný této komunitě. Island má také jedny z nejvíce tolerantních zákonů. V roce 2006 byla dvojicím stejného pohlaví přiznána stejná práva, jaká mají heterosexuálové. Procházet se pod vodopády, sestoupit do spících sopek nebo se vydat do jedné z mnoha geotermálních lagun tu tedy můžete zcela svobodně a bez jakýchkoli omezení.

Levná dovolená na Islandu ZDE


Nový Zéland

V roce 1998 Nový Zéland jako první přijal celosvětově uznávané označení Gay / Lesbian Friendly v souvislosti s podniky a ubytováním. Od přijetí zákonů o manželství osob stejného pohlaví v roce 2013 Nový Zéland také aktivně propaguje svatební turistiku osob stejného pohlaví zaměřenou na ostatní tichomořské státy, jejichž zákony však nejsou tak progresivní. Pokud přemýšlíte, kdy je nejlepší doba k návštěvě Nového Zélandu, naplánujte si ji podle Winter Pride, jejíž součástí je i gay lyžařský festival. Koná se v malebném Queenstownu na přelomu srpna a září.

Levná dovolená na Novém Zélandu ZDE


Kanada

New York je v Severní Americe samozřejmě jistota, nicméně kanadské Toronto mu svou otevřeností šlape na paty. Líbit se vám bude zejména v The Village, která platí za jakési kulturní centrum Toronta ve čtvrti Church-Wellesley. Najdete tu spoustu galerií, divadel a podniků, které milují nejen LGBTQ lidé. Pokud máte rádi festivaly, naplánujte si Dyke March nebo Halloween.

Levná dovolená v Kanadě ZDE


Uruguay

Nejmenší jihoamerický stát patří také k těm nejprogresivnějším. V roce 2013 se Uruguay stala druhou latinskoamerickou zemí, která legalizovala sňatky osob stejného pohlaví, a homosexualita byla dekriminalizována už roku 1934.

Levná dovolená v Uruguayi ZDE

Levnou dovolenou v LBGTQ příznivých destinacích můžete vybírat také z tipů níže nebo na našich stránkách.
Be Live Adults Only Tenerife

28629284 - Nejlepší destinace pro LGBTQ komunitu Tenerife, Kanárské ostrovy
29.8.-12.9.2022 , Ultra All inclusive

33 890 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 4, Hodnocení: 4.3 z 5
Hotel na mapě


Labranda Marieta

24445185 - Nejlepší destinace pro LGBTQ komunitu Gran Canaria, Kanárské ostrovy
7.9.-21.9.2022 , All Inclusive

49 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, Hodnocení: 4.4 z 5
Hotel na mapě
— nejkrásnější pláže v Řecku —

Vyhledávač dovolené

Vyhledávač letenek

Last minute dovolená

Španělsko, Costa Del Sol na 10 dní za 28613 Kč – sleva 38% – last minute letecky z Prahy

10 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Španělsko, Costa Del Sol s termínem pobytu 18.07.2022 - 27.07.2022 nabízí právě teď se slevou 38% cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 28613 Kč a součástí...

Týdenní last minute zájezd na Zakynthos letecky z Prahy do 3* hotelu se snídaní za 6780 Kč

Last minute dovolená Řecko, Zakynthos na 8 dní v termínu 28.6.2022 - 5.7.2022 s ubytováním ve 3* hotelu Chryssi Akti včetně snídaně za 6780 Kč. Letecky z Prahy.

Turecko, Alanya na 8 dní s all inclusive za 11990 Kč – last minute letecky z Prahy

Last minute dovolená Turecko, Alanya na 8 dní v termínu 29.6.2022 - 6.7.2022 s ubytováním ve 4* hotelu Boulevard a programem all inclusive za 11990 Kč. Letecky z Prahy.

Mohlo by se vám líbitTIP
levné zájezdy a levná dovolená

Ta nejlepší dovolená pro vásINVIA.cz
aktuální nabídka dovolené nejen od Invia.cz

Dovolená v Řecku

Last minute dovolená na Krétě s all inclusive za 13990 Kč – odlet z Prahy

Last minute dovolená Řecko, Kréta na 8 dní v termínu 29.6.2022 - 6.7.2022 s ubytováním ve 3* hotelu Fereniki Resort & Spa a programem all inclusive za 13990 Kč. Letecky z Prahy.

Řecko, Kréta na 8 dní s polopenzí za 17390 Kč – sleva 38% – last minute letecky z Prahy

8 denní letecký zájezd z Prahy do destinace Řecko, Kréta s termínem pobytu 21.09.2022 - 28.09.2022 nabízí právě teď se slevou 38% cestovní agentura Invia.cz. Cena zájezdu činí 17390 Kč a součástí je ubytování...

All inclusive dovolená v Řecku na ostrově Kos ve skvělém hotelu za 11990 Kč – last minute letecky z Prahy

Last minute dovolená Řecko, Kos na 8 dní v termínu 27.6.2022 - 4.7.2022 s ubytováním ve 3* hotelu Roseland's a programem all inclusive za 11990 Kč. Letecky z Prahy.

Hotely, penziony

Exotická dovolená