BulharskoNessebarNessebar: Klenot bulharského pobřeží s bohatou historií a neodolatelným rekreačním půvabem

Nessebar: Klenot bulharského pobřeží s bohatou historií a neodolatelným rekreačním půvabem

Levná dovolená vyhledávač

Bulharsko, země bohatá na historii a krásy, skrývá několik neobyčejných klenotů, mezi které nepochybně patří město Nessebar. Toto úchvatné historické město, které si zachovalo své kouzlo po tisíciletí, dnes láká návštěvníky z celého světa, kteří hledají unikátní kombinaci kulturního dědictví a nezapomenutelných pobřežních zážitků.

Bulharský Nessebar – dovolená a zájezdy zde

Svou historií, která se táhne až do starověku, je Nessebar jedním z nejstarších sídel v Bulharsku. Byl založen jako starověká řecká osada s názvem Messambria, a to již v 6. století před naším letopočtem. Později měly na město vliv římská, byzantská a osmanská říše. Výsledkem je působivá směsice architektury a kultury, která dodnes vypráví svůj příběh.

Pokladem města je starý městský poloostrov, který je významnou součástí světového dědictví UNESCO. Vstup do tohoto starobylého města je jako krok do doby, kdy se zde střídaly mocné říše. Úzké dlážděné uličky vás zavedou k neokázalým kostelům, záhadným hradištím a ohromujícím starověkým památkám. Z více než čtyřiceti kostelů je mnoho z nich starověkých, ať už se jedná o kostel sv. Sofie nebo kostel sv. Jana Aliturgeta. Tyto sakrální stavby nabízejí jedinečný pohled na dávnou historii města.

Oblíbenou částí dovolené v Nessebaru je pochopitelně jeho nádherné pobřeží s plážemi, které lákají milovníky slunce a moře. Modré vody Černého moře vás nalákají k osvěžení, ať už jste zarytými plavci nebo pouze vyhledáváte klidný den na pláži. Pro milovníky vodních sportů je Nessebar rájem – nabízí širokou škálu aktivit, jako je jachting, windsurfing a vodní lyžování.

Když zapadne slunce, město nezapomíná nabídnout svému publiku skvělou zábavu a chvíle odpočinku. Kromě tradičních kultur a řemesel vás čekají i bohaté bulharské kulinářské zážitky. Nessebar je známý svými výtečnými restauracemi, které nabízejí místní speciality, jako je slavná banicka, lahodná kebabčeta a aromatické kyufte.

Pro ty, kteří touží po nočním dobrodružství, je nedaleké letovisko Slunečné pobřeží a jeho živé diskotéky a kluby dostupným cílem.

Dovolená a zájezdy do bulharského Nessebaru zde

V náručí starověkých památek, nádherného pobřeží a nezapomenutelných zážitků si Nessebar získal srdce návštěvníků, kteří zde hledají klid i zábavu. Ať už jste milovníkem historie, máte vášeň pro vodní sporty nebo jen hledáte okouzlující pláže, Nessebar bude bezpochyby nezapomenutelným místem vaší dovolené v Bulharsku.

Vybírat můžete také z tipů níže nebo na našich stránkách.