ItálieŘímNevšední dovolená plná kouzel: Objevte krásy Říma a užijte si autentickou italskou...

Nevšední dovolená plná kouzel: Objevte krásy Říma a užijte si autentickou italskou kuchyni!

Levná dovolená vyhledávač

Podle dávného rčení prý všechny cesty vedou do Říma a pokud se sem vydáte i vy, budete na tu svou dlouho a s láskou vzpomínat. Tohle italské město je totiž doslova přeplněné architektonickými a historickými skvosty.

Koloseum, Fontana di Trevi, Vatikán a Španělské schody jsou jen zlomek výčtu všech památek, které byste měli vidět. Když projdete ulicemi Říma, budete se cítit jako v otevřeném muzeu. Každý krok, který uděláte, vás překvapí nějakým novým kouskem architektury.

Ale výčet superlativ nekončí jen u architektury. Řím je také známý pro svou vynikající kuchyni. Kdo by neměl rád pizzu a těstoviny? Právě tady dost možná ochutnáte ty nejlepší! Restaurace a kavárny po celém městě nabízejí autentická italská jídla, která si můžete vychutnat v nádherných historických budovách.

Eurovíkendy a zájezdy do Říma najdete ZDE

A když si po obědě při procházce městem dáte pravé italské gelato nebo sklenku prosecca, těžko budete v paměti lovit chvíle, kdy byl život krásnější! Řím je město, které vám nabídne nejen úžasnou kulturu a historii, ale také jedinečnou atmosféru a nezapomenutelné gastronomické zážitky.

Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Římě je bezesporu Koloseum, které patří mezi nejvýznamnější antické památky na světě. Zde se odehrávaly slavné gladiátorské zápasy a jiné divadelní představení, které přitahovaly tisíce lidí z celé římské říše.

Další symbolickou památkou Říma je Fontana di Trevi, největší a nejznámější fontána ve městě. Fontána byla postavena v 18. století a dodnes patří mezi nejvíce fotografované památky v Římě. Podle tradice

Dovolenou a zájezdy do Říma můžete vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.