OmánOmán: Orientální kouzlo v srdci Blízkého východu

Omán: Orientální kouzlo v srdci Blízkého východu

Levná dovolená vyhledávač

Pokud máte chuť na dobrodružství v exotické destinaci, která spojuje orientální kouzlo s neprobádanou atmosférou, pak vás srdečně zveme do sultanátu Omán, který leží na Blízkém východě.

Tento moderní arabský stát má pro své návštěvníky mnoho unikátních atrakcí. Omán vás přivítá rozlehlými pouštěmi s monumentálními dunami, impozantními třítisícovými horami, malebným pobřežím s rozkládajícími se písčitými plážemi, zelenými oázami s vodopády a jezírky, luxusními hotelovými resorty a samozřejmě také přátelskými a mírumilovnými Ománci.

V Ománu nenajdete výškové budovy a supermoderní technologické metropole, které jsou typické pro sousední Spojené arabské emiráty. Tato země vám nabídne autentickou tradiční arabskou architekturu, lahodné místní jídlo a možnost nakoupit suvenýry na tržištích, kde se mísí vůně kadidla a ruch arabských trhů.

Sultanát Omán prošel v posledních padesáti letech úžasnou proměnou s důrazem na ekologii a ochranu přírody. To z jej dělá jednu z nejčistších, nejkrásnějších a nejzachovalejších zemí na Arabském poloostrově.

Turisté si zde mohou užít adrenalinový zážitek při jízdě na džípech po Wahibské poušti s růžovým pískem a zdolávání vysokých dun, které místy dosahují až sta metrů. Největší poušť v zemi, Rub al Chálí, ukrývá kadidlové plantáže, velbloudí farmy a dokonce i pouštní město Ubar, které bylo po staletí pohřbeno v písku.

Omán je také domovem mnoha údolí nazývaných vádí. Ta vás uhranou svými vodopády a tyrkysovými jezírky, která lákají k osvěžení.

Levné zájezdy do Ománu hledejte ZDE

Pokud máte rádi kontakt s přírodou, Omán nabízí mnoho možností. Rozprostírají se tu hory s hlubokými jeskyněmi a různými druhy divokých zvířat, jako jsou volně žijící velbloudi, antilopy a tahři arabští.

A i když byste možná očekávali nejkrásnější fjordy ve Skandinávii, Omán vás překvapí svým vlastním krásným fjordem v Musandamu, který bývá přezdíván arabské Norsko. Můžete si ho prohlédnout při plavbě na tradiční lodi zvané dhow a přitom sledovat, jak okolní křišťálově čistá voda odráží vápencové útesy a je plná života, včetně skákajících delfínů, velryb a mořských želv.

Vaše cesta by neměla minout hlavní město Ománu, Muscat. Zde můžete obdivovat starobylý obchodní přístav, který vás přenese zpět do doby, kdy sem byli přiváženi arabští koně, voňavá pryskyřice a hedvábí. Navštivte také nádhernou mešitu sultána Kábúse, pevnost Nizwá a hrad Džabrín.

A až budete potřebovat odpočinek, nezapomeňte si dopřát tradiční ománský čaj karak a sladké datle v jedné z mnoha tradičních kaváren. Sledujte cvrkot venku a užijte si atmosféru města, kde se prolínají historie a modernita, orientální tradice a současná architektura, a kde lidé v tradičním oděvu řídí nejmodernější automobily nebo jezdí na velbloudech.


— Omán — | nabídky zájezdů od Invia.cz