Dominikánská republikaPiňa colada - nápoj Karibiku, který vás okouzlí svou sladkostí a exotikou!

Piňa colada – nápoj Karibiku, který vás okouzlí svou sladkostí a exotikou!

Levná dovolená vyhledávač

Piňa colada – slova, která okamžitě evokují Karibik, slunce, pláže a dovolenou. Tento koktejl je jedním z nejoblíbenějších drinků na celém světě a jeho původ je přisuzován dvěma karibským ostrovům – Kubě a Portoriku. Bez ohledu na to, kde se poprvé objevil, jedno je jisté: jeho chuť a aroma nezklamou žádného milovníka tropických nápojů.

Piňa colada se skládá z rumu, kokosového mléka a ananasové šťávy. Tyto tři ingredience jsou důležité pro vytvoření dokonalého koktejlu, ale recept může být upravován podle osobních preferencí. Někteří lidé přidávají do své piňa colady ještě trochu cukru nebo citronové šťávy, aby dodali nápoji svou vlastní chuťovou nuanci.

Exotickou dovolenou v Karibiku vyhledávejte ZDE

Historie piňa colady se datuje až do 19. století, kdy byla na ostrově Portoriko populární směs ananasové šťávy, kokosového mléka a cukru, známá jako „coco loco“. Později byl do této směsi přidán rum a piňa colada byla vytvořena. Když se tento koktejl dostal do Spojených států v 50. letech 20. století, stal se velmi populárním a rychle se rozšířil po celém světě.

Pokud si chcete vychutnat nejlepší piňa coladu na světě, měli byste se vydat do Karibiku. V Portoriku najdete mnoho barů, kde vám namíchají dokonalý koktejl. Také můžete navštívit některý z karibských ostrovů a užít si tam slunce, pláže a neuvěřitelnou atmosféru, která je charakteristická pro tento region.

Mezi nejkrásnější karibské ostrovy patří Dominikánská republika, Kuba, Bahamy, Jamajka a Barbados. Každý z těchto ostrovů nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodu, kulturu a historii. Můžete se projít po starých městech, navštívit historické památky, nebo se prostě jen tak válet na pláži a užívat si slunce a piňa coladu.

Dovolenou a zájezdy za exotikou do Karibiku můžete vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.