ChorvatskoPlitvická jezera: Klenot Chorvatska, který stojí za návštěvu

Plitvická jezera: Klenot Chorvatska, který stojí za návštěvu

Levná dovolená vyhledávač

Plitvická jezera

V Chorvatsku se nachází mnoho krásných přírodních památek, ale mezi nejvýznamnější určitě patří Plitvická jezera. Tento národní park je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v zemi a nepochybně stojí za návštěvu.

Plitvická jezera se nachází mezi městy Záhřeb a Zadar a jsou obklopena zalesněnými horami. Tuto turistickou atrakci tvoří celkem 16 kaskádovitě se stupňujících jezer propojených mohutnými vodopády. Tato jezera jsou spojena nádhernými dřevěnými mosty a lávkami, které se vkládají mezi skalní útvary a tvoří fascinující panoramata.

Levnou dovolenou v Chorvatsku hledejte ZDE

V národním parku je i bohatá fauna a flóra. Vodní oblasti jezer obývají vzácné ryby a místní druhy žab, zatímco v okolních lesích se dají pozorovat medvědi, vlci, jeleni a divoká prasata.

Plitvická jezera lákají ročně tisíce turistů, kteří sem míří kvůli jedinečnému zážitku, který nabízí. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji, takže je dobré si je zajistit předem a vyhnout se tak možným frontám. Vstupenka do národního parku zahrnuje i projížďku vláčkem. Pro zájemce o větší dobrodružství je k dispozici i turistická trasa, která nabízí výhledy na nádherné vodopády a jezera.

Plitvická jezera jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků Chorvatska a rozhodně stojí za návštěvu. Pokud plánujete dovolenou do této oblasti, nezapomeňte zahrnout Plitvická jezera do vašeho itineráře a užijte si nezapomenutelný zážitek ve zdejší přírodě.

Dovolenou a zájezdy můžete také vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.