ŘeckoMykonosPo stopách filmu Mamma Mia

Po stopách filmu Mamma Mia

Levná dovolená vyhledávač

Po stopách filmu Mamma Mia

„Mykonos je synonymem pro luxusní dovolenou, a tak pokud patříte mezi náročnější cestovatele, rozhodně vyrazte sem. Ostatně jezdí sem celebrity z celého světa, a tak jistě uspokojí i vás,“ říká Andrea Řezníčková. Mezi nejzelenější ostrovy Řecka patří méně známý Skopelos, který má i v létě příjemné klima, a tak se skvěle hodí pro cyklistické výlety. Je navíc poměrně malý, a tak ho během týdne projezdíte úplně celý. Cestou určitě poznáte místa známá z filmu Mamma Mia, který se tu natáčel.

Levná dovolená na ostrově Mykonos zde

V nevelkém turistickém středisku Agios Fokas na ostrově Kos pak najdete krásné pláže, útulné taverny, ale i lázně Empros Thermes. Vlivem sopečné aktivity tu vyvěrají horké podzemní prameny a vtékají do mořského přírodního jezírka tvořeného malými skalisky. Teplota pramenů dosahuje až 50 °C. Jsou slané, bez zápachu a zcela čiré. Naopak v lázních vyvěrají sirné prameny, které mají pozitivní účinky na pokožku a zmírňují kožní problémy.

Mamma mia

Z Kosu si udělejte výlet na ostrov Nisyros, kde je malá vesnička Nikea s typickými bílými domky. Rozprostírají se na okraji kráteru Stefanos, který je jedním z mála stále aktivních vulkánů v Řecku. Její kráter je největším lákadlem ostrova, a tak vás asi nepřekvapí, že až na samotné dno kráteru vede silnice.

— Mamma Mia — | Invia.cz | levná dovolená