EgyptPyramidy v Gíze: Oživení dávných záhad v srdci Egypta

Pyramidy v Gíze: Oživení dávných záhad v srdci Egypta

Levná dovolená vyhledávač

Pyramidy v Gíze

Když přemýšlíte o Egyptě, co vás napadne jako první? Je to zářivá modrá voda Rudého moře, malebné trhy plné vůní exotického koření, nebo rozsáhlá poušť, kde zlatožlutý písek splývá s obzorem? Ano, to vše je součástí Egypta. Ale pravý poklad, který tento národ uchovává, je skrytý na okraji rušné metropole Káhiry, kde tři monumentální pyramidy v Gíze stojí jako tiché svědkyně dávné historie.

Pyramidy v Gíze jsou více než jen impozantními stavebními strukturami. Jsou to klenoty architektonického umění a svědectví o nesmírné vůli a odhodlání starověkého egyptského národa. Tyto ohromující stavby byly postaveny před několika tisíci lety a dodnes nás fascinují svou velikostí a tajemstvím.

Levné zájezdy do Egypta najdete ZDE

Velká pyramida, domov posledního odpočinku faraona Chufua, byla kdysi pokládána za jeden ze sedmi divů světa. Návštěvníci, kteří se k ní dnes dostanou, jsou okamžitě lapeni do sítě jejího kouzla. Když stojíte u její paty, cítíte, jak vaše smysly pohlcuje její monumentální velikost a v hlavě se vynořují otázky, které se vkrádá do mysli každého, kdo tento monumentální skvost pozoruje: Jak bylo možné postavit takový zázrak v době, kdy neexistovaly jeřáby, vyspělé stroje ani počítačová simulace? To je stále záhada!

Chafrova pyramida, se svým lehce skloněným vrcholem, a Mykerinova pyramida, menší, ale stejně úchvatná, doplňují tento architektonický triumvirát. Společně tvoří nezapomenutelnou siluetu, která se rýsuje proti modrému obzoru a zlatému písku pouště.

Doprovodným prvkem tohoto místa je Velká Sfinga, socha s lvím tělem a lidskou hlavou, která v sobě skrývá minimálně tolik tajemství, kolik je písečných zrn v Gíze. Kdo ji postavil? Proč má takový vzhled? Co skrývá za tajemným pohledem, který jakoby sledoval každého návštěvníka?

Navštívit pyramidy v Gíze je více než jen turistický zážitek. Je to cesta do hlubin historie, kde se každý kámen, každý prachový oblak a každý závan větru může stát mostem k dávným příběhům a legendám. Je to příležitost postavit se tváří v tvář záhadám, které jsou starší než většina dějin světa, a možná v nich najít isvou vlastní inspiraci.

Tak až se jednou vypravíte na dovolenou do Egypta, určitě zařaďte toto místo na seznam plánovaných výletů. Rozhodně stojí za návštěvu.


— Egypt, pyramidy v Gíze— | nabídky zájezdů od Invia.cz