ChorvatskoRegioJet Chorvatsko 2021 - v létě opět vlaky do Rijeky a nově také...

RegioJet Chorvatsko 2021 – v létě opět vlaky do Rijeky a nově také do Splitu

Levná dovolená vyhledávač

RegioJet Chorvatsko

RegioJet Chorvatsko – firma RegioJet v létě opět vypraví vlaky do Rijeky a nově také do Splitu. Návazné autobusy pak napojí celé jadranské pobřeží.

Největší středoevropský soukromý osobní železniční dopravce, RegioJet, bude v letošní sezóně opět provozovat vlakové spojení do Chorvatska. První spoj by měl na cestu vyrazit v pátek 28. května 2021 a pojede po nové trase: Praha – Brno – Bratislava – Budapešť – Záhřeb – Rijeka / Split. Návazné autobusové spoje pak ze stanic Rijeka, Split a Gračac obslouží všechny významné dovolenkové destinace na chorvatském pobřeží Jadranu – od Istrie až po Dubrovník. Novinkou pak budou návazné autobusové spoje do letovisek Kotor v Černé Hoře a Neum v Bosně a Hercegovině.

Ceny jízdenek budou začínat stejně jako loni na 590 Kč

RegioJet zahájí předprodej jízdenek již během února; kompletní ceny budou začínat stejně jako loni na 590 Kč za jednosměrnou jízdenku na sedačce a 790 Kč za jízdenku v lůžkovém kupé. Cestující budou mít k dispozici veškerý servis RegioJet. Spojení vlaky RegioJet do Chorvatska nabídne největší a nejpohodlnější pokrytí dovolenkových destinací u Jadranu za nejvýhodnější ceny. „Jsme rádi, že můžeme už nyní přivést lidi na pozitivní myšlenky spojené s létem a se skvělou letní dovolenou v Chorvatsku,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

V červnu a září pojedou spoje 3x týdně; v červenci a srpnu pak denně

Vlakové spoje budou mít podobný jízdní řád jako v loňském roce – s odjezdem odpoledne kolem 17.00 hodiny z Prahy a následně večer z Brna a Bratislavy. Do Rijeky přijedou na druhý den v brzkých dopoledních hodinách; do Splitu pak bude příjezd brzy odpoledne. V opačném směru budou odjíždět odpoledne ze Splitu a večer z Rijeky s příjezdem ráno druhý den do Bratislavy, Brna a Prahy. V červnu a v září budou vlakové spoje jezdit 3x týdne s odjezdy z Prahy, Brna a Bratislavy v pátek, v neděli a v úterý a z Chorvatska v sobotu, pondělí a středu; v červenci a srpnu pak budou spoje jezdit v každém směru denně. Vlaková souprava bude sestavena ze spacích vozů a také z vozů se sedačkami. Díky nové trase nabídne RegioJet přes léto také úplně nové přímé vlakové spojení do Záhřebu; stejně jako z Budapešti do Chorvatska nebo Bratislavy.

Kapacita vlaku RegioJet Chorvatsko bude více než 650 cestujících

Celkem se počítá s pátnáctivozovou vlakovou soupravou s více než 650 místy pro cestující. Ve vlaku bude k dispozici servis RegioJet včetně snídaně zdarma v rámci ceny jízdenky, připojení k internetu, možnosti rezervace celého lůžkového kupé pro čtyři osoby za cenu tří, přeprava jízdních kol a další služby, které RegioJet nabízel ve svých vlacích do Chorvatska v loňském roce.

Na provozu vlaků bude i letos RegioJet spolupracovat s Chorvatskými železnicemi HŽ na území Chorvatska a na území Maďarska pak s Continental Railway Solution.

RegioJet Chorvatsko – předprodej dovolenkových balíčků již od dnešního dne

Kromě samostatných jízdenek nabídne RegioJet stejně jako loni také populární dovolenkové balíčky u Jadranu za exkluzivní ceny od 2990 Kč. Tyto balíčky obsahují ubytování, polopenzi a dopravu vlakem / návazným autobusem a RegioJet na nich spolupracuje s cestovními kancelářemi Čedok a Mediteran.

Prodej dovolenkových balíčků startuje jako první již v průběhu dneška – v nabídce jsou aktuálně dovolenkové balíčky v hotelech Delfín na Istriji a v hotelu Rivijera na Makarské s tím, že nabídka se postupně rozšíří na další hotely v Chorvatsku a také v Černé Hoře. Tyto balíčky se setkaly s velkým zájmem klientů také v loňském roce; jejich rezervace bude během dnešního dne možná přes internetové stránky STUDENT AGENCY a RegioJet a také prostřednictvím cestovních kanceláří Čedok a Mediteran.

Kromě dovolenkových balíčků nabídne v budoucnu Čedok jako autorizovaný prodejce také samostatné jízdenky na vlakové spoje RegioJet jakmile bude spuštěn jejich prodej v průběhu měsíce února.

Vlaky RegioJet Chorvatsko vyjely do Chorvatska poprvé v loňském roce. Celkem v obou směrech dohromady přepravily více než 60 tisíc cestujících a jejich provoz se stal symbolem loňské letní dovolenkové sezóny. Průměrná obsazenost spojů byla 90%.

REGIOJET Chorvatsko | levná dovolená