Kapverdské ostrovyPřírodní rezervace Buracona na Kapverdských ostrovech: Poklad azurového ráje

Přírodní rezervace Buracona na Kapverdských ostrovech: Poklad azurového ráje

Levná dovolená vyhledávač

Kapverdské ostrovy, ležící uprostřed Atlantského oceánu, jsou známé svou neuvěřitelnou přírodní krásou. Jedním z nejvzácnějších pokladů tohoto souostroví je přírodní rezervace Buracona, která leží na ostrově Sal. Tato malebná a zároveň tajemná oáza láká návštěvníky z celého světa svým unikátním geologickým úkazem – Modrým okem.

Dovolenou a zájezdy na Kapverdské ostrovy najdete zde

Buracona – Geografie a biodiverzita

Přírodní rezervace Buracona se nachází na západním pobřeží ostrova Sal, který je součástí souostroví Kapverdských ostrovů. Oblast má velmi suché podnebí, ale přesto v sobě skrývá úžasné přírodní divy. Buracona byla založena s cílem chránit zdejší unikátní floru a faunu a zajistit udržitelné zachování tohoto citlivého ekosystému.

Rezervace nabízí různorodé ekosystémy, které hostí širokou paletu rostlin a živočichů. Oblast je známá svými endemickými druhy, které se vyskytují pouze na Kapverdských ostrovech. Ptáci, ještěři a bezobratlí zde tvoří pestrou mozaiku života, což potvrzuje důležitost této rezervace pro zachování biologické rozmanitosti regionu.

Tajemství Modrého oka

Jedním z největších lákadel přírodní rezervace Buracona je fascinující Modré oko, které se stalo symbolem Kapverdských ostrovů. Modré oko je sopečná jeskyně, jejíž dno je pokryto průzračnou vodní plochou. Tato voda je výsledkem náhodného spojení jeskyně s oceánem, které vytvořilo unikátní optický klam. Když slunce osvětluje vodu, zdá se, že je dno jeskyně nekonečně hluboké a vytváří iluzi, že se díváte do nekonečné propasti. Skutečná hloubka Modrého oka se však pohybuje pouze v řádu metrů.

Navzdory své kráse je Modré oko velmi křehkým ekosystémem. Kvůli stále rostoucí popularitě mezi turisty musí být návštěvníci velmi opatrní a dodržovat přísná pravidla, aby se minimalizoval vliv na toto místo a nedošlo k jeho poškození. Plavba a jakékoliv jiné fyzické zásahy do vody jsou proto zakázány.

Dovolenou a zájezdy na Kapverdské ostrovy najdete zde

Turistické aktivity

Přestože je ochrana přírody v Buraconě na prvním místě, můžete si zde užít řadu zážitků. Kromě návštěvy Modrého oka můžete prozkoumat okolní krasové útvary, které jsou dílem přírody po tisíce let. Výlety do písečných dun, pozorování ptáků, potápění nebo relaxace na nedotčených plážích jsou jen některé z aktivit, které si zde můžete vychutnat.

Přírodní rezervace Buracona na Kapverdských ostrovech je pravým pokladem azurového ráje. Je to místo, které vás ohromí svou jedinečnou krásou a ukáže vám, jak cenným pokladem je naše planeta. Je na nás, abychom zachovali tuto krásu pro další generace a naučili se žít v souladu s přírodou. Pokud se rozhodnete navštívit Kapverdy a přírodní rezervaci Buracona, pamatujte na zodpovědné chování a respektování přírodního prostředí. Jen tak můžeme společně uchovat tento azurový ráj pro všechny ty, kteří přijdou po nás.

Více informací najdete zde

Vybírat můžete také z tipů níže nebo na našich stránkách.


— Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal —