Srí LankaSrí Lanka: Ostrov kontrastů a dobrodružství v srdci Indického oceánu

Srí Lanka: Ostrov kontrastů a dobrodružství v srdci Indického oceánu

Levná dovolená vyhledávač

Srí Lanka,

nádherný ostrov ležící v Indickém oceánu, přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa svým bohatým kulturním dědictvím, dechberoucí přírodou a léčivou silou tradičního léčebného systému zvaného Ájurvéda. Srí Lanka je tak právem označována jako „ostrov mnoha tváří“, který nabízí dobrodružství na každém kroku.

Srí Lanka připomíná díky svému tvaru kapku slzy, která stéká z Indie. A i přesto, že je velikostí srovnatelná s Českou republikou, skýtá nespočet důvodů, proč se do ní zamilovat.

Zdejší krajina je bohatá a rozmanitá. Zelené čajové plantáže se táhnou na mnoho kilometrů a vytvářejí malebné obrazy na svazích hor. Starobylá města oplývají historií a architekturou, což z nich činí fascinující místa k návštěvě. Buddhismus a hinduismus mají na ostrově bohatou tradici, a tož se odráží v mnoha krásných chrámech a svatyních.

Levné zájezdy na Srí Lanku najdete ZDE

Přírodní krása Srí Lanky zahrnuje deštné pralesy, horské scenérie, vodopády, pláže a blankytný oceán. Pro milovníky přírody a dobrodružství je to opravdový ráj. Stáda posvátných slonů jsou zde samozřejmostí a pohled na některý z desítek místních vodopádů vás doslova ohromí.

Kromě překrásné přírody a kulturního bohatství je Srí Lanka známá také díky Ájurvédě. Ta pomáhá udržet harmonii mezi tělem a duší a mnozí lidé na ostrově věří, že dokáže zlepšit nejen fyzické zdraví, ale i psychický stav. Ájurvédské masáže a procedury jsou velmi oblíbené a ti, kdo je podstoupí, odcházejí s úsměvem na tváři a pocitem uvolnění.

Srí Lanka se také stala oblíbeným cílem surfařů. Začátečníci si mohou na mnoha plážích tento sport vyzkoušet, zatímco pokročilí surfaři najdou výzvy v náročnějších lokalitách. Ostrov nabízí i řadu dobrodružství, jako je trekking v deštném pralese, pozorování divokých slonů z džípu, procházky zelenými kopci a setkání s impozantními vodopády.

Pokud toužíte po dobrodružství, relaxaci a objevování nových kultur, Srí Lanka je pro vás ideálním cílem. Díky přímým letům můžete být během krátké chvíle na místě, kde se snoubí historie, příroda a léčivá síla Ájurvédy. Láká vás návštěva Srí Lanka? Pokud ano, zkuste se inspirovat níže uvedenými tipy.


— Srí Lanka, Ájurvéda — | nabídky zájezdů od Invia.cz