TureckoTurecká riviéraTurecká riviéra: Levná dovolená v historickém letovisku Side

Turecká riviéra: Levná dovolená v historickém letovisku Side

Levná dovolená vyhledávač

Pokud toužíte po dovolené plné historie, romantiky a zároveň luxusu, pak je Side na Turecké riviéře tou pravou destinací pro vás. Toto přímořské letovisko v Anatolii je známé svými jedinečnými atrakcemi a pohodlnými ubytovacími možnostmi.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Side je největší amfiteátr na území Anatolie. Tento starověký amfiteátr sloužil k pořádání divadelních her a gladiátorských zápasů a dodnes si uchovává svůj impozantní vzhled.

Zájezdy na Turecké riviéře vybírejte ZDE

Side má bohatou historii, a to jako bývalá pirátská osada. I přes dlouhá staletí si město zachovává svou romantickou atmosféru a nabízí návštěvníkům možnost procházet se ruinami byzantských kostelů, svatyní a římských lázní. Tyto historické památky okouzlí každého, kdo má rád archeologii a starověkou historii.

Pokud preferujete luxusní ubytování, nemusíte se bát. Side nabízí široký výběr špičkových hotelů, z jejichž oken se můžete těšit na krásný výhled přímo na staré město. Vychutnáte si zde pohodlí a komfort po celý váš pobyt.

Pokud cestujete s rodinou, budete nadšení z místních pláží. Zlatavý písek a pozvolný vstup do moře jsou ideální zejména pro rodiny s dětmi. Ty se zde mohou bezpečně koupat a stavět pískové hrady, zatímco vy si můžete užívat slunce a krásného pobřeží.

Mladší generace zase ocení proslulou diskotéku, na kterou se sjíždí mládež z celého okolí. Je to skvělé místo pro zábavu a noční život.

Dovolená na Turecké riviéře ZDE

Pro milovníky přírody jsou v bezprostřední blízkosti Side rozsáhlé citrusové, pomerančové i bavlníkové háje. Procházky mezi těmito stromy vám přinesou relaxaci a krásné výhledy.

Side leží asi padesát kilometrů od Antalye a je jedním z nejvyhledávanějších turistických míst na Turecké riviéře. V centru města najdete spoustu obchodů, restaurací, barů a diskoték, takže se určitě nebudete nudit.

Transfer z letiště do Side trvá přibližně 60 minut, a tak se do tohoto krásného letoviska dostanete poměrně rychle.

Side je ideální destinací pro každého, kdo hledá kombinaci historie, luxusu, krásných pláží a živého nočního života. Tato perla Turecké riviéry má pro každého návštěvníka něco.


— Turecko, Turecká riviéra, Side — | nabídky zájezdů od Invia.cz