TureckoTurecko, Antalya poznávací zájezd na 8 dní za 8980 Kč v březnu...

Turecko, Antalya poznávací zájezd na 8 dní za 8980 Kč v březnu letecky z Prahy

Levná dovolená vyhledávač

First minute poznávací dovolená v Turecku na 8 dní v termínu 2.3.2022 – 9.3.2022 s ubytováním v minimálně 4* hotelu za 8980 Kč. Letecky z Prahy.

dovolená Turecko
dovolená Antalya

Levná dovolená
Turecko, Antalya

first minute

letecky z Prahy na 8 dní Dle programu

2.3.2022 – 9.3.2022

8980 Kč

Turecko, Antalya, PERLY ISTANBULU+KRÁSY KAPPADOKIE A TURECKÉ RIVIÉRY

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Jsou to dějiny, jež přinesly Antalyi slávu. První zmínky jsou z druhého století před Kristem. Největší rozkvět zaznamenala za císaře Hadriána, který zde nechal vybudovat honosné paláce a chrámy. Z vrcholu minaretu Yivli, známého jako „flétnový minaret“, se rozprostírá pohled na město, jehož příjmením může být „Krásné“. Vedle minaretu stojí mešita, původní byzantský kostel z 14.století a zřícenina školy koránu. Ve staré části města najdete známou Hadrianovu bránu. Prožijte pravou vůni orientu, kterou vám zprostředkuje atmosféra typických bazarů Starého města, kde můžete výhodně nakoupit ručně tkané koberce, zlaté šperky, rybí restaurace nebo procházka po proslavených plážích.Z římských památek stojí na prvním místě Hadriánova brána z roku 130 n.l. Za návštěvu také stojí Městské archeologické muzeum. Naleznete zde exponáty od doby kamenné až po současnost. Dnes je Antalya hlavním centrem Turecké riviéry na středomořském pobřeží. Velký přístav a mezinárodní letiště je důvodem pro neustávající ruch ve městě s nezaměnitelnou atmosférou. Asi čtrnáct kilometrů západně od centra prýští Dudenské vodopády. Jeskyně Karain se pyšní paleolitickými jeskynními malbami, nejstaršími na území Turecka. Městečko Termessos, nedaleko Antalye, jinak řečeno „Orlí hnízdo“, nedobyl ani slavný Alexandr Makedonský.

Ubytování:
minimálně 4* hotel

Stravování:
dle programu

Doprava:
letecky z Prahy

Typ zájezdu:
first minute
poznávací

Tato nabídka je aktuální k okamžiku jejího publikování. Po tomto čase může dojít ze strany pořadatele k její změně či zrušení.


Informace o destinaci   |   Turecko— first minute dovolená Turecko, Antalya — | další nabídky od Invia.cz