TuniskoDjerbaOstrov Djerba: Slunečné útočiště a kulturní poklad severní Afriky

Ostrov Djerba: Slunečné útočiště a kulturní poklad severní Afriky

Levná dovolená vyhledávač

Tuniský ostrov Djerba si získává srdce evropských turistů jako ideální místo pro odpočinek a relaxaci. S rozlohou 520 km2 a počtem cca 140 tisíc obyvatel je největším ostrovem v Tunisku a celé severní Africe. Co však Djerbu činí tak oblíbenou destinací? Odpovědí jsou nádherné pláže a bohatá kulturní historie.

Když si představíte Djerbu, pravděpodobně si vybavíte Slunce a teplé počasí po celý rok. Ostrov je známý svým stále slunečným podnebím a čistým mořem. Nejkrásnější pláže se nacházejí na severním pobřeží, kde je průzračná voda. Pro milovníky plážového odpočinku je tak Djerba ideálním místem.

Levná dovolená v Tunisku na ostrově Djerba ZDE

Djerba ale není jen o slunění a pohodlí na pláži. Ostrov má bohatou historii a kulturní dědictví. Jedním z jeho významných míst je vesnice Riadh, kde se nachází synagoga La Ghriba. Tato synagoga uchovává exemplář části Starého Zákona a je postavena na základech jedné z nejstarších synagog na světě. La Ghriba je stále důležitým židovským poutním místem a zasahuje do hlubin historie ostrova.

Ostrov Djerba a jeho okolí nabízejí mnoho turistických atrakcí. Město Gabes je známé coby „brána Jihu“ a v minulosti sloužilo jako konečný bod pro karavany putující z Afriky. Navštívit můžete i vesnici Guellala na jihu ostrova kde má tradici hrnčířská výroba. A samozřejmě nemůžete vynechat hlavní město ostrova Houmt Souk s jeho historickou Medinou a řadou dalších památek.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Djerbě, můžete si vychutnat mnoho sportovních aktivit a zábavy. K dispozici jsou golfové hřiště, minigolf, tenisové kurty a stolní tenis, vodní sporty na pláži, sauny, masáže a fitness centra.

Milovníci dobrodružstí mohou využít některé výlety jako je například plavba za delfíny, návštěva farmy s krokodýly nebo výlet do Kartága, kde si můžete prohlédnout starobylý přístav.

Levná dovolená v Tunisku na ostrově Djerba ZDE

Djerba má co nabídnout, ať už toužíte po odpočinku na pláži, zkoumání bohaté historie nebo adrenalinových zážitcích. Tento ostrov se může stát vaším útočištěm pro dovolenou, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky a relaxaci na břehu středozemního moře.


— dovolená ostrov Djerba— | nabídky zájezdů od Invia.cz