ItálieToskánskoToskánsko: Klenot ve středu Itálie nabízející historii, krásnou krajinu a skvělé víno

Toskánsko: Klenot ve středu Itálie nabízející historii, krásnou krajinu a skvělé víno

Levná dovolená vyhledávač

Toskánsko, region ve střední Itálii, je jedním z nejžádanějších cestovatelských cílů pro milovníky historie, přírody a gastronomie. S významnými historickými městy, malebnou krajinou, cypřišovými alejemi a vynikajícím vínem nabízí Toskánsko nespočet možností pro nezapomenutelnou dovolenou.

Toskánsko je domovem několika slavných historických měst, která oplývají uměleckým bohatstvím a kulturním dědictvím. Florencie, hlavní město regionu, je považována za kolébku renesance. Návštěvníci se zde mohou ponořit do bohaté historie a obdivovat mistrovská díla jako je například Michelangelův David či katedrála Santa Maria del Fiore. Pisa je dalším významným městem, které je známé především svou šikmou věží. Lucca s dochovanými středověkými hradbami a Siena s impozantní katedrálou a slavným koněspřežím jsou také zajímavými místy na mapě Toskánska, která stojí za návštěvu.

Levnou dovolenou a zájezdy do Toskánska najdete ZDE

Jednou z nezapomenutelných částí návštěvy Toskánska je procházka jeho nádhernou krajinou. Zvlněné kopce, zlaté pláně a rozsáhlé vinice tvoří malebnou scenérii, která se zdá být přímo vytržená z obrazu. Region Chianti je proslulý svými vinařskými oblastmi a návštěvníci se mohou vydat na degustaci vína a objevovat lahodnou toskánskou kuchyni. Apuánské Alpy, které dosahují výšky téměř 2000 metrů, představují rajskou oázu pro turisty, kteří si přejí proniknout do divočiny a prozkoumat horskou přírodu.

Lázeňská města Toskánska jsou oblíbeným útočištěm pro ty, kteří hledají relaxaci a regeneraci. San Gimignano, Montecatini Terme a Saturnia jsou jen některá z míst, kde můžete zažít blahodárné účinky termálních pramenů a wellnesových procedur.

Dovolenou a zájezdy do Toskánska můžete vybírat z tipů níže nebo na našich stránkách.